1. prosince se konal v hale TJ Ostrov již třetí závod letošního seriálu RCWR 2019/20.
  Po rozpravě a losování výherce karoserie, vylosován byl Tomáš Havlan, byl závod tradičně odstartován kategorií HOBBY, tato kategorie čítala celkem 9 závodníků, byla rozdělena do 2 skupin, jezdci skupiny A byli již velice vyrovnaní, v první finálové jízdě 4 závodníci z pěti dojeli s nájezdem shodného počtu kol a o umístění vítězných pozic vyrovnaně bojovalo všech 5 jezdců ze skupiny A, nikdo z těchto závodníků nezůstával výrazně pozadu. Skupině B vévodil Daniel Jansík jun., který se také stal vítězem skupiny B kategorie Hobby.
  Následující kategorií byla formule, tato čítala 7 jezdců a jela se v jedné skupině. Ve formulích probíhal souboj hlavně mezi Michalem Kneysem, Karlem Jíšou a Tomášem Havlanem, v tomto pořadí se jezdci také umístili na stupních vítězů, další v pořadí následovali Radovan Konopík a Marek Baláž, také tito jezdci si odjeli každý jednu finálovou rozjížďku na 3. pozici, na 6. pozici skončil Marek Fiala a 7. Jirka Martinek, který na těchto závodech neměl úplně svůj den.
  Další z kategorií se jel World GT. Tuto kategorii suverénně ovládl Radovan Konopík, který dojel na 1. pozici s náskokem minimálně 2 kol všechny tři finálové rozjížďky. Velkým překvapením této kategorie byl nový „pancarista“ Lukáš Ozom, který v kvalifikacích sice bojoval s nastavením svého modelu, ale ve finálových rozjížďkách předvedl jízdu zkušeného jezdce této kategorie a vybojoval si tak 2. místo, 3. místo po soubojích s Jiřím Martinkem a Martinem Fabry vybojoval Honza Malárik.
  Další se jela kategorie True Stock za účasti 9 jezdců, byla tedy také rozdělena do dvou skupin. V této kategorii byl lídrem opět Daniel Klejch jun., kterému tentokrát dýchal na záda Dan Mašata, jednu kvalifikační a finálovou rozjížďku dokázal překonat Daniela Klejcha a dojet před ním, Dan Mašata tedy obhájil své 2. místo na stupních vítězů z předchozího závodu. Překvapením této kategorie byl Martin Hudeček, který s novým podvozkem z kvalifikací ve skupině B si svými výsledky zajistil start do finálových rozjížděk na 3. pozici ve skupině A, kterou si po rozhodujícím souboji ve 3 finálové rozjížďce s Marianem Klejchem dokázal udržet a cílem projel o 0,444 sekundy před ním, na Mariana zároveň útočil za ním startující Michal Jansík, dojet před ním ale nedokázal. Ve skupině B v této kategorii se o zábavu diváků postaral především Michal Pokorný s Tomášm Pupenkem těsnými souboji o první místo skupiny B, do těchto soubojů se občas vložil také Zdeněk Holík, vítězem skupiny B se nakonec stal Michal Pokorný.
  Další kategorií byl Stock, která měla tentokrát menší účast a se 6 jezdci se vešla do jedné skupiny, v této kategorii byli velice vyrovnanými jezdci na 1. a 2. pozici Jan Havlíček a Tomáš Ulč, kdy oba jezdci všechny finálové rozjížďky dojeli se shodným počtem odjetých kol s rozdílem pár sekund v dojezdovém čase. Třetí místo si svou čistou jízdou zajistil Karel Jíša.
  Závod zakončovala nejrychlejší kategorie OPEN, s účastí 9 jezdců byla také rozdělena do dvou skupin. Na první a druhé pozici se odehrával neuvěřitelně vyrovnaný závod mezi Michalem Kneysem a Karlem Doležalem, oba tito závodníci ve všech finálových rozjížďkách projeli cílem se shodným počtem kol a v součtu všech finálových rozjižděk rozdíl dojezdových časů byl celkem 1.224 sekundy!!, mezi těmito jezdci ve prospěch Michala Kneyse. Na 3. místě se umístil Jan Havlíček, který na této pozici dojel všechny finálové rozjížďky, na 4. pozici následoval Jakub Doležal a 5. byl Radek Štěrba. Skupině B suverénně dominoval Marek Baláž, za ním se umístil Tomáš Vrábel, Václav Zýka a Miloslav Svoboda.
  Na závodech jsme opět měli možnost sledovat spoustu krásných soubojů za skvělé atmosféry.
  Gratulace patří všem závodníkům na stupních vítězů a poděkování všem účastníkům, budeme se těšit na 4.závod seriálu, který se bude konat již v novém roce, a to 11.1.2020
Vítězové jednotlivých kategorií:

Hobby

 1. Team 3 SPŠ
 2. Roman Silvan jun.
 3. Tomáš Velkoborský
  Formule
 4. Michal Kneys
 5. Karel Jíša
 6. Tomáš Havlan
  World GT
 7. Radovan Konopík
 8. Lukáš Ozom
 9. Jan Malárik
  True Stock
 10. Daniel Klejch jun.
 11. Daniel Mašata
 12. Martin Hudeček
  Stock
 13. Jan Havlíček
 14. Tomáš Ulč
 15. Karel Jíša
  Open
 16. Michal Kneys
 17. Karel Doležal
 18. Jan Havlíček

IMG_0371_II

VITEZOVE