3-zavod-NWC-2020

Tak se po dlouhé sedmiměsíční odmlce, způsobené opatřeními v boji proti koronaviru, podařilo chebskému klubu uspořádat 3. závod Bohemky. Po zkrácené letní sezóně na asfaltu jsme se již nemohli dočkat závodu opět v hale na koberci a za náš ostrovský klub RCCCO nebyla účast tentokrát tak hojná, jak bývá jindy. Bohužel dlouho nebylo známo, kdy bude možnost v seriálu závodů pokračovat a termín byl schválen a potvrzen až necelé dva týdny před termínem konání. Někteří členové klubu již měli naplánované jiné akce, jiným účast znemožnily zdravotní potíže, ale i přesto jsme si tento den náramně užili a ani jeden z nás neodjel bez medaile!
Největší zastoupení, a to tří závodníků, jsme měli v kategorii PANCAR 1:10 a jezdcům našeho klubu se podařilo obsadit všechny tři vítězné pozice, jako nováček do závodu nastoupil Tomáš Ulč se svým prototypem podvozku a závod se mu podařilo vyhrát, navíc si v závoděpřipsal Besttime této kategorie, na druhé pozici se umístil Daniel Klejch, který se v prvních dvou finálových rozjížďkách potýkal s problémy díky špatné volbě kol, do poslední finálové rozjížďky, ale již odstartoval s perfektně fungujícím modelem a dojel si pro první místo v této rozjížďce a navíc nejvyšším počtem najetých kol, tento rekord dne získal také v kvalifikacích. Na třetí pozici se umístil náš předseda klubu Jirka Martinek, také Jirkovi se v závodě nevyhnuly technické komplikace, ale když vše fungovalo, byl rovnocenným soupeřem výše umístěných a bylo možné sledovat mezi všemi třemi jezdci krásné a vyrovnané souboje. Jirka se účastnil také kategorie PANCAR 1:12, v této kategorii si dojel pro čtvrté místo.
Nejmenší zastoupení měla tentokrát kategorie HOBBY, v této kategorii jeli pouze tři jezdci, což je nejnižší možný počet v chebských závodech, za náš klub nastoupil do závodu junior Maxík Slaba a vybojoval si druhou pozici za Vojtou Balážem před Dankem Jansíkem.
V kategorii TRUCK měl náš klub tentokrát zastoupení pouze jednoho jezdce, a tím byl Marian Klejch, který se tentokrát ale nedokázal dostat před rychle a přitom bezchybně jedoucího Jirku Beneše a dojel si tedy za ním pro druhou pozici, na třetí pozici dojel Honza Ryba, kterému v tomto závodě auto a ruce také perfektně fungovali a byl také ve hře
v soubojích o druhou příčku v závodě.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem přítomným za opět super atmosféru a pořadatelům za pěknou závodní neděli díky bezchybné organizaci závodu a těšíme se na další.
Za RCCCO Mrian Klejch