0001-1

Začátek roku 2020 v naší RC sezóně byl opravdu nadupaný!!
Předně bychom rádi všem poděkovali za účast, tentokrát se sešlo na trati úctyhodných 66 závodních strojů, což je prozatím rekordní počet v ostrovském seriálu RC Winter Race. Takový počet samozřejmě vyžaduje o to disciplinovanější chování všech jezdců, a to se podařilo, také za to díky.

Závody začali opět rozpravou, poté byl vylosován výherce karoserie, kterým byl tentokrát Tomáš Vrábel.
Závod byl dle harmonogramu přesně v 9.30 odstartován kategorií World GT 1:10, která čítala 6 závodníků a jako jediná se vešla do jedné skupiny. Tuto kategorii opět ovládl Radovan Konopík, který suverénně vyhrál všechny kvalifikační i finálové rozjížďky. O 2. a 3. místo to byl vyrovnaný souboj mezi ostatními jezdci, z nichž nakonec druhou pozici na stupních vítězů získal Marek Fiala a třetí byl Lukáš Ozom, čtvrtý byl Jirka Martinek, pátý Martin Fabry a na šestém místě skončil Honza Ryba.

Další kategorií byla Hobby, této se účastnilo celkem 13 závodníků, jelo se tedy ve dvou skupinách. Ve skupině A byl lídrem Mareček Vesecký, který v této kategorii vyhrál všechny kvalifikační i finálové rozjížďky a tím si zajistil 1. místo v závodě. O druhé a třetí místo to byl souboj mezi Romanem Silvanem jr. a Jirkou Svobodou, o pořadí nakonec rozhodovali dojezdové časy, kterými si druhou pozici udržel Jirka Svoboda a třetí byl Roman Silvan jr., na 4. pozici skončil Matyáš Fiala a pátý byl Daniel Jansík jun. Ve skupině B se stal vítězem Lukáš Vesecký jun.

Další kategorií byla Formule, která byla v tomto závodě tou nejpočetnější a s počtem 15 závodníků byla rozdělena do tří skupin. Lídrem této kategorie byl Michal Kneys, na druhém místě Víťa Hola a třetím byl Jakub Kneys, v tomto pořadí jezdci dojeli všechny tři finálové rozjížďky i přes vyrovnané počty najetých kol a bez výrazných rozdílů v dojezdových časech. 4.místo si vybojoval Karel Jíša a pátý byl Radovan Konopík. Vítězem skupiny B se stal Marek Baláž a skupinu C vyhrál Jakub Lehký.

Následovala kategorie Stock 13,5T. Zde bylo celkem 12 jezdců a jelo se tedy ve dvou skupinách, Kvalifikační rozjížďky vyhrál Dan Mašata před Danem Klejchem, ve finále si Dan Klejch svou čistou a rychlou jízdou zajistil vítězstvím všech finálových rozjížděk 1.místo v tomto závodě a zároveň vítězstvím čtvrtého závodu v řadě si již zajistil celkové vítězství v seriálu závodů 2019/20. Na druhém místě ve všech finálových rozjížďkách dojel Dan Mašata, třetí Michal Mundil, čtvrtý skončil Saša Balachonov, pátou pozici po soubojích s Marianem Klejchem a Michalem Jansíkem si vybojoval Michal Pokorný. Vítězem skupiny B (celkově 8.místo) se stal Martin Hudeček.

Další kategorií byl Stock 17,5T, této se účastnilo celkem 9 jezdců, jelo se tedy ve dvou skupinách. Zde to byl těsný souboj o první a druhou pozici mezi Jirkou Veseckým a Tomášem Ulčem, finálové rozjížďky vyhrál Jirka Vesecký, ale ve všech těchto měl doslova nalepeného Tomáše Ulče za sebou, ve všech finálových rozjížďkách byly pouze nepatrné rozdíly v dojezdových časech. Třetí pozici po soubojích s Karlem Jíšou udržel Tomáš Havlan, na čtvrtém místě skončil tedy Karel Jíša a pátý byl Lukáš Ozom. Ve skupině B zvítězil Jirka Martinek.

Poslední nejrychlejší kategorií byla kategorie Open, této se zúčastnilo celkem 11 závodníků a jelo se také ve dvou skupinách. V této kategorii si první místo v závodě vybojoval Karel Doležal následován Michalem Kneysem a Víťou Holou, dále na čtvrtém místě skončil Jakub Doležal a pátý byl Jakub Kneys. Ve skupině B zvítězil Tomáš Vrábel.
Na závěr bychom vás rádi pozvali na již předposlední 5.závod, který se koná tentokrát v neděli 9.2.2020.
Za RCCCO Marian Klejch.

Zde je ještě kompletní soupiska jezdců na stupních vítězů jednotlivých kategorií:

Pancar 1:10

 1. Místo – Radovan Konopík
 2. místo – Marek Fiala
 3. místo – Lukáš Ozom
  Hobby
 4. místo – Marek Vesecký jun.
 5. místo – Jiří Svoboda jun.
 6. Místo – Roman Silvan jun.
  Formule
 7. místo – Michal Kneys
 8. místo – Vítězslav Hola
 9. místo – Jakub Kneys
  Stock 13,5T
 10. místo – Daniel Klejch
 11. místo – Daniel Mašata
 12. místo – Michal Mundil
  Stock 17,5T
 13. místo – Jiří Vesecký
 14. místo – Tomáš Ulč
 15. místo – Tomáš Havlan
  Open
 16. místo - Karel Doležal
 17. místo – Michal Kneys
 18. místo – Vítězslav Hola